Производи

Lo Bello Бебешки бисквити без глутен

Бебешките бисквити Lo Bello без глутен се произведени во Италија од внимателно избрани висококвалитетни состојки под строго контролирани хигиенски услови.

Погодни се за почетокот на дохрана на бебињата бидејќи се произведени од житарки кои природно не соджат глутен (ориз, пченка и компир). Исто така, одлични се за лица нетолерантни на глутен.

- Не содржат глутен
- Идеални за почетокот на дохранување – без траги од соја, лактоза, мед или глутен кои се опасност од потенцијална појава на алергии
- Веган (посни) – не содржат млеко и јајце
- Не содржат вештачки бои и конзерванси
- Збогатени со калциум и железо
- Извор на 6 витамини (А, Д, Б1, Б2, Б6, ниацин)
- Специјално создадени за бебињата – брзо се топат во уста и се лесни за џвакање
- Вкусни и лесно сварливи

Препорачана возраст: по 4 навршени месеци

Состојки :
Скроб (пченка и компир), оризово брашно, сахароза, растителна маст, малтодекстрини, сончогледов лецитин, средство за нараснување (амониум бикарбонат, натриум карбонат), минерали (калциум и железо), природна арома и витамини (A, D, B1, B2, B6, ниацин).

Начин на подготовка: Внимателно измијте ги рацете и приборот пред подготовката. Само искршете неколку бисквити и додадете малку бебешко млеко (мајчино или адаптирано) или зовриена вода и измешајте. Оброкот е готов и можете да го нахраните Вашето бебе.

Кога бебето ќе биде подготвено да јаде само, можете да му понудите ЛоБелло Бебешки бисквити без глутен директно од пакувањето. Овие бебeшки бисквити се идеално обликувани за бебето да може лесно да ги држи во раче.

При хранење, децата секогаш треба да бидат под надзор на одговорна личност , особено кога учат да јадат сами.

Начин на чување: Затворете го пакувањето по секоја употреба. Чувајте ги на ладно и суво место. По отворањето треба да се консумира во рок од еден месец. Следењето на овие инструкции ќе го осигура здравјето и благосостојбата на вашите деца.

Во 100г: Kcal/KJ 433,5/1826,8; протеини 1,5g; јаглехидрати 79,2g од кои шеќери 15,6g; масти 12,1g од кои заситени 5,9g; растителни влакна 0,9g; калциум 300 mg, фосфор 180mg, натриум 0,15g, железо 5mg; витамин А 340µg, витамин Д 8,5µg, витамин Б1 0,5 mg, витамин Б2 0,6mg, витамин Б6 0,4mg, ниацин 5mg.

Нето: 250 грама
...............................................................................................................................................................................................................................

Lo Bello Бебешки бисквити 5 житарки

Lo Bello бебешките бисквити со 5 житарки се произведени од внимателно избрани состојки и произведени во согласност со најмодерните нутритивни принципи во строго контролирани хигиенски услови.

Вкусни се и лесно сварливи, произведени од вистинска мешавина на 5 житарки (пченица, ориз, 'рж, овес и јачмен). Тие се крцкави и лесно растворливи во уста а со тоа се погодни за џвакање од страна на бебињата.

- Не содржат вештачки бои и конзерванси
- Збогатени со калциум и железо
- Извор на 6 витамини (А, Д, Б1, Б2, Б6, ниацин)
- Специјално создадени за бебињата – лесни за џвакање и мини облик за лесно држење во раче

Препорачана возраст: по навршени 6 месеци

Состојки :
Житно брашно (пченица, ориз, 'рж, овес и јачмен), шеќер од репка, растителна маст, обезмастено млеко во прав, средство за нараснување (амониум бикарбонат, натриум карбонат), минерали, ароми и витамини (A, D, B1, B2, B6, ниацин). Содржи глутен и млеко.

Начин на подготовка: Внимателно измијте ги рацете и приборот пред подготовката. Само искршете неколку бисквити и додадете малку бебешко млеко (мајчино или адаптирано) или зовриена вода и измешајте. Оброкот е готов и можете да го нахраните Вашето бебе.

Кога бебето ќе биде подготвено да јаде само, можете да му понудите Lo Bello Бебешки бисквити со 5 житарки директно од пакувањето. Овие бебeшки бисквити се идеално обликувани за бебето да може лесно да ги држи во раче. При хранење, децата секогаш треба да бидат под надзор на одговорна личност, особено кога учат да јадат сами.

Начин на чување: По отворањето треба да се консумира во рок од еден месец. Чувајте ги на ладно и суво место. Затворајте го пакувањето по секоја употреба. Следењето на овие инструкции ќе го осигура здравјето и благосостојбата на вашите деца.

Во 100г: Kcal/KJ 408,2/1724,06; протеини 8,5g; јаглехидрати 74,76g од кои шеќери 25g; масти 8g од кои заситени 3,8g; растителни влакна 1,58g;калциум 300 mg, фосфор 180mg, натриум 0,15g, железо 5mg; витамин А 340µg, витамин Д 8,5µg, витамин Б10,5 mg, витамин Б2 0,6mg, витамин Б6 0,4mg, ниацин 5mg.

Нето: 200 грама
...............................................................................................................................................................................................................................

Lo Bello Бебешки бисквити банана

Lo Bello Бебешките бисквити - банана се произведени од внимателно избрани состојки и произведени во Италија во согласност со најмодерните нутритивни принципи во строго контролирани хигиенски услови.

Тие се вкусни и лесно сварливи, крцкави и лесно растворливи во уста а со тоа се погодни за џвакање од страна на бебињата.

- Не содржат вештачки бои и конзерванси
- Збогатени со калциум и железо
- Извор на 6 витамини (А, Д, Б1, Б2, Б6, ниацин)
- Вкус на банана
- Веган (посни) – не содржат млеко и јајце
- Специјално создадени за бебињата – лесни за џвакање и мини облик за лесно држење во раче

Препорачана возраст: по навршени 6 месеци

Состојки :
Пченично брашно , шеќер, растителна маст, банана во прав, средство за нараснување (амониум бикарбонат, натриум карбонат), минерали , ароми и витамини (A, D, B1, B2, B6, ниацин). Содржи глутен.

Начин на подготовка: Внимателно измијте ги рацете и приборот пред подготовката. Само искршете неколку бисквити и додадете малку бебешко млеко (мајчино или адаптирано) или зовриена вода и измешајте. Оброкот е готов и можете да го нахраните Вашето бебе.

Кога бебето ќе биде подготвено да јаде само, можете да му понудите Lo Bello Бебешки бисквити со 5 житарки директно од пакувањето. Овие бебeшки бисквити се идеално обликувани за бебето да може лесно да ги држи во раче. При хранење, децата секогаш треба да бидат под надзор на одговорна личност, особено кога учат да јадат сами.

Начин на чување: По отворањето треба да се консумира во рок од еден месец. Затворете го пакувањето по секоја употреба. Чувајте ги на ладно и суво место.

Во 100г: Kcal/KJ 408,7/1727,6; протеини 7,8g; јаглехидрати 77,5g од кои шеќери 23,2g; масти 7,5g од кои заситени 3,6g; растителни влакна 1,4g; калциум 300 mg, фосфор 180mg, натриум 0,15g, железо 5mg; витамин А 340µg, витамин Д 8,5µg, витамин Б1 0,5 mg, витамин Б2 0,6mg, витамин Б6 0,4mg, ниацин 5mg.

Нето: 200 грама
...............................................................................................................................................................................................................................

Lo Bello Крем каша од ориз без глутен

LoBello крем каша од ориз е инстант крем каша произведена од делумно дехидрирано оризово брашно. Погодна како дополнителна храна za бебиња од 4 месеци.

- Не содржи глутен
- Идеална за почетокот на дохранување – без траги од соја, лактоза, мед, јајце или млеко кои се опасност од потенцијална појава на алергии
- Збогатено со калциум и железо
- Извор на 6 витамини (А, Д, Б1, Б2, Б6, ниацин)
- Гарантирана долготрајна свежина – спакувана во две поединечни фолии со што се зачувува трајноста на производот по отворањето
- Совршена структура без грутки и вкус кој бебињата го сакаат
- Едноставна подготовка - Не е потребно варење, само растворете ја во превриена вода/ мајчино или адаптирано млеко или додадете ја во омилената овошна кашичка
- Без додадени бои и конзерванси, без шеќер

Состојки : Делумно декстринизирано оризово брашно, малтодекстрин, минерали (калциум, железо), витамини (А, D, B1, B2, B6, PP), арома. Не содржи глутен, млеко, јајца и соја.

Начин на подготовка: LoBello крем каша од ориз се подготвува инстант, не е потребно варење, едноставно додадете ја во омилената течност.
Шише: Додадете 1 или 2 лажици од производот еднаш или повеќе пати дневно.
Крем: Во чинија со 200 мл топло млеко за бебиња (мајчино или адаптирано) или вода додајте 5 лажици од производот (една лажица е околу 6 грама). Мешајте полека додека не се добие кремаста каша со пријатен мирис и вкус.

Начин на чување: По отворањето треба да се консумира во рок од еден месец. Затворете го пакувањето по секоја употреба. Чувајте ја на ладно и суво место.

Во 100г: Kcal/KJ 381,8/1621,4; протеини 7,5g; јаглехидрати 85,7g од кои шеќери 14g; масти 1g од кои заситени 0,2g; растителни влакна 1,5g; калциум 400mg, натриум 45mg, железо 6mg; витамин А 400µg, витамин Д 10µg, витамин Б1 0,7 mg, витамин Б2 0,8mg, витамин Б6 0,6mg, ниацин 7mg.

Нето: 200 грама (2 поединечни кесички од по 100г)
...............................................................................................................................................................................................................................